I MAZOWIECKI DUATHLON DOLINĄ LIWCA c.d.

Jeśli chcesz aktywnie spędzić czas w relatywnie niedalekiej odległości od Warszawy gorąco
zapraszamy do wzięcia udziału w PIERWSZYM MAZOWIECKIM DUATHLONIE DOLINĄ LIWCA, który odbędzie się w sobotę 19 września 2015. Startujemy o godzinie 10:00.
Poniżej zamieszczamy nieco szczegółów dotyczących startu:

Rozpoczniemy od spływu – długość około 5800 metrów (dane, które podajemy zmierzone zostały za pomocą zegarka Garmin Forerunner 310XT), który startuje ze stanicy wodnej www.liwiec.com położonej w miejscowości Zaliwie Szpinki, 08-124 Mokobody.
Po przekroczeniu maty odmierzającej czas Zawodnicy dobiegają do kajaków. Płyniemy w dwuosobowych drużynach. Po zwodowaniu kajaka zmierzamy malowniczym, krętym odcinkiem. Trasę spływu przecina kładka, którą będą pokonywali Zawodnicy mierzący się z odcinkiem biegowym. Momentami Liwiec rozszerza swój nurt, co znacznie będzie sprzyjało wyprzedzaniu. Docieramy do oznaczonego miejsca, gdzie po przekazaniu kajaka obsłudze duathlonu, odłożeniu kapoków i wioseł w wyznaczonym miejscu przebiegamy przez bramkę kontrolną i zaczynamy odcinek biegowy.
05

Bieg ma charakter przełajowy. Do pokonania jest dystans około 6600 metrów (dane, które podajemy zmierzone zostały za pomocą zegarka Garmin Forerunner 310XT). Trasa biegowa już na samym początku nastraja pozytywie, bowiem trzeba przebiec „klimatyczną” kładką nad Liwcem. Zmieniająca się nieustannie nawierzchnia – począwszy od piasku, żużlu, kostki brukowej, łąki a na drodze przez las skończywszy – dodaje pikanterii. Wspaniałe, bowiem pojawiają się także podbiegi. Całość zamyka fantastyczna prosta o długości prawie 200 metrów oferująca możliwość mocnego finiszu. Meta będzie znajdować się na terenie stanicy wodnej www.liwiec.com. Zróżnicowana nawierzchnia z całą pewnością dostarczy Wam wiele pozytywnych wrażeń.
10

Profil trasy biegowej wygląda następująco:
Wzrost wysokości: 43 metry;
Spadek wysokości: 35 metrów;
Minimalna wysokość: 127 metrów;
Maksymalna wysokość: 160 metrów;

Abyście po wszystkim mogli dokładnie przeanalizować Waszą przygodę w Dolinie Liwca – obszarze chronionym w programie natura 2000, całe przedsięwzięcie będzie monitorowała Firma Protimer rejestrująca czas Waszych zmagań sportowych.
Link do zapisów: http://www.protimer.pl/zapisy/

Do zobaczenia na linii startu.

Pages:
Edit